Su Arıtma Filtreleri

Su Arıtma Filtreleri

Su arıtma filtreleri neleri arıtır, ne işe yarar

Sediment filtre: Sularda bulunan çözünmemiş askıda katı maddelerin (tortu, kum, çamur v.s.) oluşturduğu kirliliğe bulanıklık denir. Askıda katı maddelerin oluşturduğu kirliliği giderme, filtrasyon işlemi ile yapılmaktadır. Bu filtre suyunuzda bulunabilecek Partiküller, Kir, Tortu, Kum arıtımı için kullanılacaktır.

Karbon filtre: Suda bulunan bulanıklık, renk, koku, tat, klor ve klor bileşikleri, deterjan, petrol sanayi atıkları ve asbest gibi maddeler öncelikle insan sağlığına zararlı olup, suyu içilmez ve kullanılmaz hale getirir. Bu zararlı maddelerin sudan uzaklaştırılmasında aktif karbonun adsorbsiyon özelliğinden yararlanılır.

Membran filtre: Ozmoz farklı iyon değişimlerine sahip olan ve aralarında bir yarı geçirgen membran bulunan iki çözeltinin ozmotik basınç vasıtasıyla iyon derişimlerinin eşitlenmesi olayıdır. Hassas membran Filtre Ters Osmos yöntemiyle ozmotik basınçtan daha büyük bir basınç uygulandığında yarı geçirgen olan ve içinde 5 Angostrom boyutunda delikler bulunan membran sadece saf suyu geçirirken bakterileri, pirojenler, organik maddeler, askıda katı maddeler, erimiş tuzlar, nitrit, alüminyum ve ağır metalleri tutar.

Post karbon filtre: Membrandan sonra su post karbon filtresinden geçerek yeterli saflıkta içilebilir duruma gelir ve bir dağ kaynağındaki kadar saf hal alır.

Mineral filtre: Cihazınıza mineral filtre ekleyerek temiz su niteliklerini geliştiriyoruz. Kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum ve diğer ( hazır birçok doğal maden sularında bulunan ) mineraller düzgün insan gelişimi ve sağlığı için gereklidir. Kalsiyum, diş ve kemikler için temel bir mineraldir. Damar ve kasları iyi işleyen kalp atışlarını sağlıklı bir biçimde düzenlemek için gereklidir. Magnezyum, 300′den fazla farklı biyokimyasal işlevi olan bir mineraldir. İnsan vücudunun iç kısmı, bağışıklık sistemi ve kan dolaşımı için doğru bir faktördür.

Kanser ile ilgili hastalıklar ve böbrek hastalıklarının tedavilerinde kullanılan bir  elementtir. Mineral filtreden geçen su daha fazla oksijene sahip sağlıklı ve fonksiyonel sudur. Temiz ve bakterisizdir. İçindeki zengin alkali minerallerin yanı sıra diğer su çeşitlerine göre daha fazla oksijene sahiptir. Negatif ORP değerine ve güçlü antioksidan özelliğe sahiptir. Mineralli su - 200 ila - 500 mV arası ORP değeri nedeniyle yüksek oksidasyon indirgeme gücüne yani antioksidan özelliğe sahiptir. Küçük moleküler küme yapısına sahip bir sıvı olarak diğer antioksidanlara göre vücut tarafından çok daha hızlı ve kolayca emilir. Vücudun pH dengesini korumasına yardım eder ve hastalıkları engeller. Mineralli su vücudun doğal pH dengesinin korunmasına ve düzenlenmesine yardımcı olarak vücutta zararlı bakteri, iltihaplanma ve hastalıkların oluşumunu engelleyen bir ortam yaratır. Olağanüstü hidrasyon (nemlendirme) ve detoksunu sağlar. Moleküler yapısı diğer sulardan daha küçüktür. Bu nedenle hücrelerin içine  diğer su çeşitlerine göre altı katına kadar fazla su girişi sağlayarak vücudun daha fazla nemlenmesine ve bağlı olarak vücudun zehirli atıklardan en hızlı ve mükemmel şekilde temizlenmesine yani detoksuna olanak sağlar.

Vücudun enerjisini ve zindeliği arttırır. Mineralli su küçük moleküler yapısı nedeniyle vücudun bio elektriksel dengesini diğer su çeşitlerine göre üç kat daha hızlı yenileyerek vücudun enerjisini ve zindeliğini arttırır. Serbest radikalleri etkisizleştirir. Serbest radikallerin yarattığı hasar hızlı yaşlanma ve yanı sıra kanser dâhil birçok hastalığa sebep olmaktadır. Mineralli suyun moleküler yapısı ve güçlü antioksidan özelliği serbest radikalleri etkisizleştirerek vücuda zarar vermelerini engeller. Kilo verilmesine ve zayıflamaya yardımcı olur. Vücut, içinde biriken asidik atıkları etkisizleştirmek için yağ birikimi yapar. Mineralli su asidik atık birikimini engellediği için vücudun yağ biriktirmesine de gerek kalmaz. Dolayısıyla doğal olarak zayıflamanıza yardımcı olur.

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
10 inç 5 mikron sediment filtre
Özellikleri arıtma cihazları filtre cinsi hausing sediment, filtre boyu 10 inch, gözenek boyutu 5 mi..
40,00TL
10 inç CTO blok karbon filtre
Blok karbon filtre yüksek performanslı aktive edilmiş karbondan oluşmaktadır klorin, koku, organik k..
40,00TL
10 inç inline mineral filtre
Özellikleri arıtma cihazları filtre cinsi inline mineral, filtre boyu 10 inch maksimum çalışma basın..
40,00TL
tatlandırıcı TCR post karbon filtre
Membran filtreden çıkan su saflığa yakın olup içim olarak hamdır. Birçoğumuz bu suyun tadını beğenme..
40,00TL
UDF granüllü aktif karbon filtre
GAC karbon filtre olağanüstü ve benzersiz emme üzerinde toplama  özelliği  kazandırılan bi..
40,00TL

arıtma cihazları istanbul teknis servis toptan satış arıtma cihazı %100 Türkiye üretimidir.
Tüm ev tipi su arıtma mutfak tezgahaltına monte edilebilir. Arıtma cihazları toptan satış servis montaj Filtre değişimi hizmetleri.